מטריות באוויר - רוח ירושלמית סתווית

09.09.2017

שבת אחר הצהריים, החלטה ספונטנית לוקחת אותנו מזרחה לירושלים. 

כביש 1 מתל אביב לירושלים עבר שיפוצים ושיפורים והיד עוד נטויה ואנחנו זוכים לנסיעה נעימה בכביש רחב שולים חדש ומנהרה עם פרופלורים ענקיים!

שנים שיש לי דִּבּוּר עם העיר הזו. פעם איך שהייתי מתחילה את העליות לירושלים, איפה שמהכביש נשקפים הנופים עם ניחוח ירושלמי, ממש הייתי מרגישה איך הלב שלי נפתח. לפני שנה סיימתי לימודי תואר שני באוניברסיטה העברית בהר הצופים. בתום שנתיים, שכללו נסיעות מדי שבוע לימים ארוכים, שמתחילים עם עלות השחר, הרגשתי צורך בהפסקה ממנה. 

 

והנה בהחלטה של רגע ואחרי תקופה של צִנּוּן, אני מוצאת את עצמי בדרך אליה ובאוויר יש ריח של הִתְחַדְּשׁוּת עבורי ביחסים ארוכי השנים.

לקחנו את עצמנו למרכז העיר לרחוב הלל שם החננו ומשם יצאנו לשוטט בין רחובות וסמטאות העיר, הדבר האהוב עלי. והנה אנחנו יוצאים מהרכב ומתחילים ללכת ועיני צדות את רחוב יואל משה סלומון, אותו סלומון שעליו נכתבה הבלדה ששרים אריק איינשטיין ושלום חנוך באלבום המשותף שלהם "שבלול". רחוב בלב שכונת נָחַלַתְּ שִׁבְעָה, שקמה בשנת 1869 כחלק מתהליך "היציאה מן החומות" בו היהודים התחילו להתיישב מחוץ לחומות העיר העתיקה. הרחוב משובץ בשלל מטריות שתלויות ממעל או כפי שהן מכונות בעגה המקצועית "floating umbrellas". 

 

 

עם סיום השוטטות בין המטריות התלויות, התחשמק לנו משהו קטן לאכול, אז חזרנו על עקבותינו ועלינו במעלה רחוב הלל שם היינו מופתעים לגלות את במת "The royal playback orchestra" עם עמדת מנצח וסימפוניה שלמה בה אנחנו מוזמנים להשתתף במשחק הכסאות ולהרגיש איך הצליל שבוקע מושפע מהכיסא שבחרנו. 

 

 

משם כבר היתה הדרך קצרה למדרחוב של רחוב בצלאל שם התיישבנו בבית קפה חמוד. לנוף בית הקפה הצטרף בניין בְּצַלְאֵל, המשמש כיום את המחלקה לאדריכלות וממוקם ממש מולו. בזמן שחיכינו לאוכל התקרבתי למבנה שעליו שילוט עם הסבר על ההיסטוריה של המקום והמבנה והופתעתי לגלות שבית הספר לאמנויות הוקם ממש בתחילת המאה ה-20, כמעט 50 שנה לפני קום המדינה!

 

מהרגע שיצאנו מהאוטו והתחלנו לפסוע ברחובות שכונת נחלת שבעה, הרגשנו שאנחנו בחוץ לארץ - אוויר נעים עם משב של קרירות, מטריות באוויר, אמנות רחוב ובית קפה קטן לאורך מדרחוב עם היסטוריה עשירה. איזה כיף לגלות שאפשר להרגיש חופש וניתוק במרחק נגיעה מהבית. לכמה שעות השארתי מאחור את היומיום ונתתי שקט לגוף ולנפש. 

 

 

נתראה בפעם הבאה!

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

    מי אני

    בנית האתר, עיצוב ותכנים: חוה זוקובסקי. כל הזכויות שמורות 2017 © .

    • Facebook Clean Grey
    • Instagram Clean Grey