כּוֹכָבִים בָּאֲוִיר - מוסיקה במצפה

18.07.2017

בשעות הלילה אפשר להרים מבט מעלה ולצאת למסע בין כוכבים, להכיר עולמות מרתקים של גלקסיות וכוכבי לכת רחוקים. אבל יש גם אנשים שהם כוכבים שאפשר לראות ולפגוש פה קרוב.

בגבעתיים, עיר מגורי, יש מצפה כוכבים שהוקם בשלהי שנות ה-60 על ידי עיריית גבעתיים והאגודה הישראלית לאסטרונומיה. המצפה ממוקם בראש גבעת קוזלובסקי, שהיא הגבוהה ביותר בגוש דן ונמצאת בגן העלייה השניה. הוא פתוח לקהל הרחב ומתקיימות בו הדרכות, הרצאות ותצפיות ובחודשי הקיץ העירייה פותחת את רחבת המצפה ומקיימת בה הופעות חיות בכניסה חופשית תחת כיפת השמיים. 

אני אוהבת ספונטניות בלי הרבה תכנונים כך שפשוט מחליטים ועושים ואני גם אוהבת שהדברים הם במרחק הליכה מהבית. אז אתמול בערב החלטנו לצאת להליכה עם עצירה במצפה כדי לשמוע קצת צלילים מתנגנים.

 

 

ההופעה הראשונה השנה הייתה של דניאל סלומון ודנה עדיני. האמת, שסלומון קצת מלנכולי עבורי. יש לו ולעדיני שני שירים שאני מכירה: רבות הדרכים ו-אהובי. אבל זה לא הפריע לי. רציתי להתאוורר, רציתי לנשום קצת אוויר אחר ולהופעה ומוסיקה יש את היכולת לנתק ולחבר. 

 

 

כשהיגענו כבר כולם היו ישובים ותוך כדי החיפוש אחר פיסת החלקה שלנו כבר התחילו הדיבורים והשירים. הלכנו לקצה האחורי של הרחבה שם חיכה לנו ספסל עץ ומשב רוח מוינטלטור ענק שהוצב במקום. לילות הקיץ חמים ולחים אבל שחררתי ונתתי לעצמי לשקוע ברגע. על הבמה קטע מעבר בין השירים וסלומון מדבר על המאווררים ואני שומעת מעברים וחושבת לעצמי על מקומות שעוברים דרכם; מה הם משאירים אצלי ולאן הם לוקחים אותי.

אחרי כמעט שעה החלטנו להתחיל לצעוד לעבר הבית. פילסנו את דרכנו אל מחוץ לרחבה' ירדנו לרחוב ממרומי הגבעה והלכנו הביתה אחרי שקיבלנו קצת אוויר לנשמה.

 

כשיצאנו מהבית בתחילת הערב אמרנו שנעבור דרך המצפה. לא ידענו אם נמשיך או נשאר וזה גם לא באמת היה משנה. מה שמשנה זה שיצאנו, הלכנו וציירנו את הכוכב שלנו. 

 

 

צידה לדרך:

פרטים על הופעות נוספות במצפה הכוכבים אפשר למצוא כאן

כתובת מצפה הכוכבים: המרי 66, גבעתיים (גן העליה השניה) 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

    מי אני

    בנית האתר, עיצוב ותכנים: חוה זוקובסקי. כל הזכויות שמורות 2017 © .

    • Facebook Clean Grey
    • Instagram Clean Grey