עֵין כֶּרֶם - טיול בשולי שְׁכוּנָה קְסוּמָה


בעין כרם, שכונה בפאתיה של ירושלים, ביקרתי כבר לא מעט פעמים אבל הפעם גיליתי מסלול הליכה חדש שלקח אותנו דרך שכונת עמק התימנים ובהמשך לתוך גן לאומי עין כרם, המשתרע על פני שלושה גושים נפרדים סביב שכונת עין כרם. המסלול קל, כיפי ומשך ההליכה היא לא יותר משעתיים.

את הרכב השארנו במרכז שכונת עין כרם ומשם התקדמנו מטה לאורך הכביש (עין כרם 386) עד שהגענו לשלט רחוב "מדרגות גן עדן" (מפתיע אך אמתי) אשר הוביל אותנו לתוך שְׁכוּנַת עֵמֶק הַתֵּימָנִים, שכונה בה שוכנו בשנות ה-50 עוֹלִים מִתֵּימָן בבתים ערביים שננטשו במלחמת העצמאות . הירידה בַּמַּדְרֵגוֹת הָאֶבֶן קסומה ומשלבת אבן ירושלמית וצמחיה. כדי לא להתבלבל עוקבים אחרי סימון השבילים של שְׁבִיל יִשְׂרָאֵל אשר מוביל לבסוף לשביל עפר שלצידיו עצי זית, קקטוסים, שקדיות ונוף הררי. ככל שמתקדמים עם המסלול הנוף הופך יותר ויותר פראי עד שהשביל מחזיר אותנו לכביש (386). בנקודה זו חוצים את הכביש ונכנסים לְמַסְלוּל אָפֵר בסמוך למעגל התנועה, שהוא מסלול המשכי של הגן הלאומי עין כרם. מכאן ההליכה ממשיכה בדרך של נוף טבעי ממנה אפשר לראות במבט מעלה את חמש כִּפּוֹת הַזָּהָב של מנזר גורני, מנזר רוסי אורתודוקסי, המכונה גם בשם המוסקוביה המשקיף על עין כרם. בסוף העליה מגיעים לתוך ליבה של שכונת עין כרם שם אפשר לעשות סיבוב בין הסמטאות של השכונה ולספוג את האווירה הייחודית של המקום רגע לפני שחוזרים הביתה.

הטיול בשבת האחרונה הזכיר לי איך בכל דבר תמיד אפשר לגלות ולחשוף עוד רובד. ד"ר סוס אמר אִם יוֹצְאִים מַגִּיעִים לִמְקוֹמוֹת נִפְלָאִים ואכן הגילויים בפנים כמו בחוץ הם אינסופיים.

צידה לדרך:

אתר מדליק "ירושמים" עם עידכונים על מזג האוויר באיזור


#טיול #ירושלים #שבילישראל #אביב #לטיילבארץ

    בנית האתר, עיצוב ותכנים: חוה זוקובסקי. כל הזכויות שמורות 2021 © .

    • Facebook Clean Grey
    • Instagram Clean Grey